O nas
Aktualności
2014-08-07
SZKOLENIA !!!!!!!!!!!!!!!
2013-06-07
Campoverde Łódź 31.05- 01.06.13
2013-06-05
Udany debiut Tinselwood
2012-11-18
Mistrzostwa PLWIR-brąz dla Crimson Kinca.
2012-11-18
Dobry występ Crimson Kinga na Euro Paint 2012.
2012-11-18
Karpacz szczęśliwy dla R&R Ranch.
2011-10-06
MP PLWiR: dwa medale dla R&R Ranch!
I stało się – naszą kolekcję medali uzupełniły kolejne, jakże ważne, trofea pochodzące z tegorocznych Mistrzostw Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo! Złoty i brązowy.
2011-08-27
Ranking kwalifikacyjny PLWiR online
Polska Liga Western i Rodeo opublikowała aktualne rankingi kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski PLWiR i…aż w trzech klasach reiningowych nasze konie i zawodnicy znajdują się na pierwszej pozycji!
2011-08-16
Cztery medale na Golden Horse Cup 2011
Udział w mazowieckim Golden Horse Cup, także i tym razem okazał się udany dla naszego zespołu. Co więcej, można rzec, że przyćmił nawet zeszłoroczny występ Roberta Nejdory i Golden Ceeblair Jac, kiedy to nasza para - po doskonałym przejeździe - oceniona

Wszystkie aktualności »
O nas
Serce Wielkopolski bije w reiningowym rytmie. I to nieprzerwanie od 2001 roku, w którym to swoje początki ma jeździecki ośrodek znad rzeki Wełny – R&R Ranch.

Poco Jolly JumperCentrum o profilu sportowym, powstałe z inicjatywy Roberta Nejdory, przez lata sukcesywnie zdobywało miejsce w czołówce polskich podmiotów, zajmujących się koronną konkurencją western riding - reiningiem.

Początkowo, funkcjonujący w Rudej Koźlance pod Poznaniem ośrodek, bazował wyłącznie na koniach rasy wielkopolskiej, szlachetnej półkrwi oraz czystej krwi arabskiej. Po dwóch latach działalności powstały już jednak pierwsze zarysy programu hodowlanego, opierającego się na koniach American Paint Horse.

Pierwszym zakupionym przedstawicielem amerykańskiej rasy, został ogier Poco Jolly Jumper (Little Puddle x Poco Shaker McCue). Koń pochodzący z jednej najstarszych hodowli tego typu w Polsce, należącej Grażyny i Rudiego Dorschów, miał stanowić o kształcie i wartości przyszłego pogłowia R&R Ranch.

Niespełna rok później, w ośrodku pojawiły się także pierwsze klacze American Paint Horse: w tym: Skippy Scheme, Puddle Angel.

Równolegle do procesu powiększania się pogłowia RR, Robert Nedora z sukcesem rozpoczął starty w zawodach reiningowych, inicjując tym samym trwającą do dziś karierę sportową. We wrześniu 2004 roku zaprezentował w wielkopolskich eliminacjach do Mistrzostw Polskiej Ligi Western i Rodeo klacz czystej krwi arabskiej Elizę. Osiągnięta ocena pozwoliła na udział w Mistrzostwach Polski, a z Nejdory uczyniła jedynego reprezentanta okręgu wielkopolskiego w konkurencji Reining Senior.

Robert Nejdora i Golden Ceblair JacRok 2004 obfitował również w inne istotne wydarzenia, wywierające bezpośredni wpływ na dalszy rozwój ośrodka. Najważniejszym z nich było nawiązanie współpracy z Remigiuszem Łaganowskim, w wyniku której, już w ciągu kilku kolejnych miesięcy do Rudej Koźlanki trafiły pierwsze konie sportowe z Czech - tym razem rasy American Quarter Horse. Były to klacze Doc Toni Tee (Quiotoni Tee x Jazzy Perscription), wnuczka Docs Prescription - American Quarter Horse Champion, ojca wielu National Reining Horse Association i National Cutting Horse Association Money Earners oraz wyhodowana w USA Sayo Chex (Bueno Chex Kingett x Sayos Shining Sun), wnuczka Shining Spark, członka Klubu Milionerów NRHA, którego potomstwo wywalczyło w zawodach organizacji ponad trzy miliony dolarów i dwa miliony w klasach NCHA.

Kooperacja na linii Nejdora - Łaganowski, sformalizowana została także wprowadzeniem oficjalnej nazwy ośrodka, który od tego czasu, nawiązując do pierwszych liter imion wspólników, zaczął funkcjonować jako R&R Ranch.

Zuza Łaganowska & Doc Toni TeeKolejne lata to ekspansja wielkopolskiego centrum na sportowych arenach w kraju, ale i za granicą. Robert Nedora dosiadając Doc Tonii Tee wielokrotnie kwalifikował się i następnie występował w Mistrzostwach Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo. Natomiast na Poco Jolly Jumper zwyciężał m.in. podczas Mistrzostw Czeskiej Federacji WRC. Jednym z największych sukcesów pary był jednak występ w finale Mistrzostw Europy American Paint Horse – Euro Paint 2008, który zakończył się na 9. miejscu.

Obecnie dokonując selekcji na potomkach Poco Jolly Jumper i materiale importowanym z uznanych europejskich hodowli (w tym austriackiego Golden Horse Ranch Michaela Blaschke), Nejdora z powodzeniem startuje nie tylko w klasach PLWiR, ale także NRHA oraz FEI.

Team R&R uzupełniają również młodzi jeźdźcy, w tym Zuza Łaganowska, Artur Nejdora oraz Katarzyna Kaczmarek.

Miniony czas to też duże inwestycje w infrastrukturę ośrodka, dzięki którym i pod tym względem, może on pretendować do czołówki profesjonalnych, krajowych, obiektów tego typu. 

W jej skład wchodzą:
  • Stajnia sportowo-hodowlana z przestronnymi boksami wyłożonymi antypoślizgową wykładziną, stanowiskiem weterynaryjnym, przestronną siodlarnią i elektronicznym systemem sterującym wymianą powietrza oraz wewnętrzna myjką z ciepła wodą . Wszystko to w celu zagwarantowania optymalnych warunków bytowania podopiecznym.
  • Kryta ujeżdżalnia o wymiarach 45 x 22 metra, z profesjonalnym podłożem, przygotowanym pod kątem reiningu
  • Pełnowymiarowa zewnętrzna arena o charakterze letnim i wymiarach 60 x 30 metra.
  • Zadbane pastwiska.
Wymienione elementy i fakty sprawiają, iż R&R Ranch po ośmiu latach przemyślanej działalności na stałe ulokowało się na krajowym reiningowym rynku, jednocześnie go czynnie współkształtując.

Dość powiedzieć, że już dziś ośrodek prowadzony przez Roberta Nejdorę można określić największą hodowlą sportowych koni American Paint Horse w kraju, z najbardziej utytułowanym polskim ogierem Paint Horse na czele.

Dzięki temu serce Wielkopolski nieustając, bije w reiningowym rytmie.
 
 
AMERICAN QUARTER HORSE ASSOCIATION NRHA APHA.Com - Welcome to the Association